2.5 C
New York kenti
Pazartesi, Mart 1, 2021

Yeni haftada İstanbul ve birçok ilde kar yağışı bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden son dakika hava durumu ve kar yağışı uyarısı yapıldı. Geçen haftalarda tüm yurtta etkisini gösteren kar yağışları bir haftalık aranın ardından geri dönüyor. MGM, İstanbul dahil birçok ilimizde kar yağışı beklendiğini bildirirken bunun için tarih de verdi. Çarşamba gününe kadar yurdun Batı bölgelerinde sağanak yağışların etkili olacağı, perşembe günü itibarı ile karla karışık yağmur beklendiği duyuruldu. Bugün ise Ege, Marmara, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli fırtına ve sağanak yağış etkili olacak
Son dakika… Yeni haftada Meteoroloji’den hava durumu ve kar yağışı uyarıları geldi. MGM, önümüzdeki 5 güne ilişkin hava durumu raporunu resmi internet sitesi üzerinden yayınlanırken kar yağışı için de tarih verildi. Hafta başında başlayan kuvvetli sağanak yağışlar hafta ortası yani Çarşamba ve Perşembe günleri yerini kar yağışına bırakacak. MGM, sıcaklıkların gelecek hafta ortasına kadar mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyredeceğini bildirdi. İşte Meteoroloji son dakika hava durumu uyarıları!

METEOROLOJİ SON DAKİKA DUYURDU: KAR YENİDEN GELİYOR!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul’un da aralarında bulunduğu birçok il için hava durumu ve kar yağışı uyarıları peş peşe geldi. Haftanın ilk gününde Ege, Marmara, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ve Batı Karadeniz için kuvvetli fırtına ve sağanak yağış etkili oluyor. MGM tahmin raporuna göre, Perşembe günü yurt genelinin beyaza bürünmesi ve İstanbul’da da kar yağışı olması bekleniyor.
PERŞEMBE GÜNÜNE DİKKAT!
Meteoroloji’nin orta ve uzun vadeli tahmin haritasına göre, yurdun batı kesimlerinde yeni hafta itibarı ile sağanak yağışlı hava dalgası bekleniyor. Meteoroloji’nin tahmin haritasında, haftaya perşembe günü İstanbul başta olmak üzere yurdun büyük kesiminde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.

25 OCAK 2021 METEOROLOJİ HAVA DURUMU RAPORU
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre: Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz Batı Karadeniz’in batısı ile Eskişehir, Çankırı, Ankara ve Kastamonu çevrelerinin sağanak, kıyı kesimlerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Kıyı Ege, Çanakkale’nin güney kesimleri, Balıkesir’in batı kesimleri ve Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor. Rüzgar’ın Ege, Marmara, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’de kuvvetli rüzgar ve fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis ile birlikte, doğusunda yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayları bekleniyor.
BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU
EDİRNE °C, 14°C

Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 14°C

Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 12°C

Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı

İZMİR °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA °C, 10°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu

ESKİŞEHİR °C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmurlu
kaynak-sabah

Yozgat nüfusu artışı azalıyor

Yozgat İl genelinde 20-24 yaş arasında bulunan gençlerin sayısının...