2.5 C
New York kenti
Pazar, Şubat 28, 2021

Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası Ilgaz’da Başlıyor

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Oryantiring Federasyonu tarafından Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası düzenleniyor. 23–24 Ocak 2021 tarihlerinde Çankırı’nın Ilgaz ilçesi Doruk Mevkii’nde düzenlenecek ve Kayakla Oryantiring dalında ilk defa yapılacak şampiyonaya yaklaşık 250 teknik personel ve sporcu katılması bekleniyor.
Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonası Ilgaz’da Başlıyor

Ev sahipliğini üstlendikleri organizasyona, desteklerinden dolayı Ilgaz Belediye Başkanlığı ve Oryantiring Federasyonu’na teşekkür eden Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, “Çankırı olarak Ilgaz ilçemizde ilk defa Kayakla Oryantirinig Şampiyonası gerçekleştirecek
olmanın heyecanı içerisindeyiz. İlerleyen dönemlerde Ilgaz ilçemizi oryantiring alanının merkezi yapmak, markalaştırarak Çankırı turizmine ve kış turizmine katkı sağlamak istiyoruz.

Spor, kültür ve turizm konusunda Çankırı’yı temsil noktasında üzerimize düşen görev neyse elimizden gelenin fazlasını yapmanın gayreti ve azmi içerisindeyiz. Bu güzel organizasyona sporsever tüm halkımızı davet ediyorum ” dedi.

Yozgat nüfusu artışı azalıyor

Yozgat İl genelinde 20-24 yaş arasında bulunan gençlerin sayısının...