İkinci toplantıdan rakam çıkmadı

Son dakika asgari ücret haberleri: Asgari ücret Tespit Komisyonu’nun merakla beklenen 2. toplantısı sona erdi. Milyonlar heyecanla ‘asgari ücret ne kadar olacak?’ sorusunun yanıtını arıyor. 6 aylık enflasyon beklentisi, geçinme ücretleri ve TÜİK verilerinin belirleyeceği yeni asgari ücret 2024 rakamları için mesajlar peş peşe geldi. AK Partili Akbaşoğlu hükümetin önerisine ilişkin ipucunu paylaştı.

HÜKÜMETİN ASGARİ ÜCRET PLANI UFUKTA GÖRÜNDÜ
Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2. toplantısı bitti. Bugün ilk kez masaya rakam gelmesi bekleniyordu. Konuya ilişkin açıklamalar peş peşe geldi.

RAKAM KONUŞULMADI
Bir açıklama da masaya işçi kesimini temsilen TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Ağar yaptı. Masada rakam dile getirilmediği ve şu an için bir sonuç olmadığı kaydedildi.

ASGARİ ÜCRETTE 3. TOPLANTI NE ZAMAN?
Bizleri takip edin, bu hafta içinde inşallah bir araya gelerek işin sonucuna gidilmesini düşünüyoruz. Hükümet kendi arasında görüşerek gün için bilgi verecekler. Asgari ücretin insanlarımızı mutlu edecek şekilde sonuçlanmasını diliyoruz.Biz talep eden kişiyiz, para veren kişi değiliz. Para verenler rakam verecek ki ona göre değerlendirme yapalım. O paranın TÜRK-İŞ olarak rakam söylediğimizde o rakamın altına inemeyiz. Bir rakam söylenecek ki evet hayır diyeceğiz. Biz rakam söylenmeden rakam söylemeyiz. İşveren diyecek ki şu ücrete çalıştıracağım. Bu ücrete çalışırım ya da çalışmayız diyeceğiz.